Zapraszamy na koncert akordeonowy

W czwartek, 18 maja 2023 r. o godzinie 18.00 w Sali Widowiskowej  Młodzieżowego Domu Kultury im. J. Korczaka w Inowrocławiu odbędzie się koncert Inowrocławskiego Kwintetu Akordeonowego Pro Arte.

To będzie wyjątkowa okazja, aby posłuchać pięknej muzyki klasycznej i rozrywkowej w wykonaniu znakomitych akordeonistów.

Inowrocławski Kwintet Akordeonowy Pro Arte to jeden z nielicznych tego typu zespołów w Polsce. Tworzą go absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej w Inowrocławiu, którzy do dziś zawodowo zajmują się różnymi formami działalności muzycznej, a w 2022 roku zdecydowali się na powrót do korzeni – reaktywację artystycznej działalności zespołu akordeonowego. Bogaty repertuar kwintetu obejmuje zarówno utwory na akordeon jak i aranżacje dzieł wielkich mistrzów muzyki klasycznej, a także muzyki współczesnej i rozrywkowej.

Na koncercie w czwartek posłuchać będzie można między innymi Marsza Radetzky’ego – Johanna Straussa, Taniec z szablami – Arama Chaczaturiana, Uwertury do opery Cyrulika Sewilskiego Gioacchino Rossiniego i innych. Skład zespołu: Wojciech Bauza, Mariusz Berkowski, Arkadiusz Kostkowski, Maciej Leszczyński, Paweł Piński. Młodzieżowy Dom Kultury im. J. Korczaka w Inowrocławiu jest współorganizatorem tego wydarzenia. Zapraszamy serdecznie

Bezpłatne wejściówki do odbioru w MDK. Ilość miejsc ograniczona.