Zimowe półkolonie za nami

Za nami tygodniowy, zimowy wypoczynek. W półkoloniach organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kulturu w Inowrocławiu, wzięło udział 25 uczniów. Każdego dnia zapewnialiśmy dzieciom mnóstwo atrakcji.

Pierwszy dzień półkolonii zimowych „Zima lubi dzieci”.
Uczestnicy spotkali się z policjantami z KPP Inowrocław, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego. Dzieci uczestniczyły również w zabawach i eksperymentach w Centrum Kreatywnego Rozwoju Hop-Bęc, a na koniec tworzyły wyspę skarbów z materiałów nadających się do recyklingu.
Drugiego dnia półkolonii zimowych grupa wyruszyła na wycieczkę do Torunia. Zwiedziła Muzeum Toruńskiego Piernika, a także wzięła udział w warsztatach, na których powstały przepiękne pierniki.
W środę uczestnicy zwiedzili Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika w Toruniu, a także wzięli udział w warsztatach, na których- zainspirowani wystawą- mogli stworzyć własne maski.
Czwarty dzień półkolonii  był kreatywny i aktywny. Uczestnicy tworzyli mozaikę że szkła witrażowego i zdobili kafelki farbami ceramicznymi. Dużo radości sprawiły dzieciom też zabawy w Klockolandii. To był bardzo udany dzień!
W ostatni dzień półkolonii zimowych w MDK było fantastycznie. Najpierw warsztaty lepienia w glinie, potem moc wrażeń w Sali Zabaw Frajda a na koniec niespodzianka-przyszła prawdziwa śnieżna zima.