Festiwal Kulinarny „Smaki Powiatu”

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa – Powiat Inowrocławski, Muzeum im. Jana Kasprowicza oraz Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka zorganizowały Festiwal Kulinarny „Smaki Powiatu”.

Podczas imprezy promowano książkę pt. „Smaki Powiatu”, w której zaprezentowano sprawdzone przepisy przygotowane przez stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich z Powiatu Inowrocławskiego, Starostę Inowrocławskiego Wiesławę Pawłowską oraz uzdolnioną kulinarnie nastoletnią Jagodę Łaganowską.

W sobotę, 18 września br. w godz. 12.00-14.00 na terenie ogrodu powiatowego muzeum przy ul. Solankowej 32 odbył się „smaczny festyn”, podczas którego stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich i uczniowie powiatowych szkół zaprezentowali regionalną kuchnię. Na stoiskach zaroiło się od ciast, jabłeczników i drożdżówek. Dla sympatyków dań obiadowych przygotowano: szare kluski, pierogi o różnych farszach, żur, kapuśniak i wiele, wiele innych smaczności. To była strawa dla ciała.

Młodzieżowy Dom Kultury zadbał o strawę duchową. Na festynowej scenie z pięknymi piosenkami wystąpili uczestnicy sekcji wokalnej Mariusza Berkowskiego oraz grupa taneczna, która z Wiolettą Metryką odtańczyła staropolski Sobótkowy Taniec.

Warsztatowe stanowiska decoupage Anny Sopolińskiej cieszyły się wielką popularnością nie tylko wśród najmłodszych. Za to dzieci szczególnie upodobały sobie stanowisko z tatuażami.

Kto był chętny mógł też zapozować do portretów rysowanych przez Agnieszkę Tylińską-Sopolińską.

Obejrzyjcie galerię z imprezy, a na pewno w przyszłym roku nie zabraknie Was na smacznym festynie.