Wiecznie Żywi – koncert zaduszkowy

„Wiecznie Żywi”- pod takim właśnie hasłem, w ubiegły weekend, odbył się koncert zaduszkowy, w Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka. Licznie zgromadzona publiczność na Sali widowiskowej ośrodka, mogła nie tylko posłuchać, znanych przebojów i wierszy nieżyjących artystów, ale również przypomnieć sobie, sylwetkę Andrzeja Bronieckiego- plastyka, artysty, nauczyciela, wieloletniego pracownika MDK.

Podczas koncertu dedykowanego pamięci Andrzeja Bronieckiego, prezentowali się wychowankowie sekcji, działających w Młodzieżowym Domu Kultury. Na scenie zaprezentowano, znane przeboje artystów, kompozytorów oraz poetów, którzy mimo tego, że nie ma ich już wśród nas – pozostaną na zawsze, wiecznie żywi dzięki swojej twórczości.

Jerzy Dąbrowski, Jarosław Kukulski, Wanda Chotomska, Anna Jantar, Michael Jackson, Krzysztof Krawczyk, Marek Grechuta, Wisława Szymborska czy Bolesław Leśmian- to tylko niektóre, z wyjątkowych postaci, których tego dnia, przypomniano sylwetki, sięgając do ich najpopularniejszych dzieł. Młodzi wykonawcy, prezentujący się w tańcu, śpiewie oraz recytacji,  zostali przygotowani przez nauczycieli: Wiolettę Metrykę, Małgorzatę Wojciechowską, Mariusza Czarniaka oraz Mariusza Berkowskiego.

Koncert Zaduszkowy uwieńczyła projekcja filmu, na którym wspominano Andrzeja Bronieckiego- wieloletniego pracownika placówki. Jego sylwetkę wspominali właśnie, współpracujące z nim osoby, przyjaciele, nauczyciele oraz wychowankowie. Nie obyło się bez łez i wzruszeń. Film specjalnie na tę okazję, został przygotowany przez Małgorzatę Hermann-Amonowicz. Przybyli goście mogli też oglądać prace Andrzeja Bronieckiego, które prezentowane były, w holu tuż przed salą widowiskową.